O MNIE

W mojej praktyce towarzyszy mi przekonanie, że życie to proces, przeplatająca się sekwencja przyjemnych i trudnych momentów.
Te drugie sprawiają, że stajemy się silniejsi, bardziej świadomi siebie. Każdy bowiem kryzys to szansa na pozytywną zmianę.

O mnie

Nazywam się Zofia Sozańska-Alty. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i pracuję w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. W swojej praktyce wykorzystuje także doświadczenia nabyte podczas różnych szkoleń i warsztatów z zakresu psychologii oraz pracy nad świadomością ciała. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i poddaje się regularnej superwizji. Udzielam wsparcia psychologicznego dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym.  Podczas sesji terapeutycznych wspieram osoby w rozpoznaniu i dotarciu do swojego potencjału oraz w osiągnięciu upragnionych zmian. W swojej praktyce zawodowej coraz częściej zwracam uwagę na włączenie ciała w proces zdrowienia, a zwłaszcza w rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem poprzez wykorzystanie technik relaksacji oraz metody świadomego oddechu.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Macierzyństwo jest dla mnie okazją do pogłębienia umiejętności w zakresie sztuki słuchania, empatii i komunikacji uwzględniających potrzeby własne i innych osób. Wraz z mężem tworzymy dwukulturową i dwujęzyczną rodzinę. Lubię tańczyć, śpiewać, gotować, dawać starym i pozornie bezużytecznym rzeczom nowe znaczenie i życie…

zofia-sozanska-alty-portret home page
Wspieram osoby znajdujące się w procesie adaptacji do nowych warunków życiowych. Udzielam konsultacji w języku angielskim.

MOJA historia

Od kiedy pamiętam zawsze lubiłam to wyjątkowe uczucie, które towarzyszyło mi przy przezwyciężaniu jakichś osobistych trudności. Czerpałam siłę z każdej wymarzonej zmiany, którą udało mi się zaprosić do swojego życia.

zofia-sozanska-alty-polecam moja historia

POLECAM

Poniżej przedstawiam refleksje na temat książek, filmów i projektów, które mogą być pomocne w samorozwoju oraz stanowić inspirację w poszukiwaniu lepszej jakości życia.

Kontakt

Zapraszam do rozmowy

Skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub przez Skype.